Usuwanie owłosienia laserem

Zbędne owłosienie to zmora większości kobiet, a do tego grona często dołączają także mężczyźni. Tradycyjne golenie i depilowanie za pomocą maszynki jest skuteczne, ale proces ten trzeba często powtarzać, a włosy błyskawicznie odrastają. Obecnie jednak, wraz z możliwościami, jakie daje laser, włosy można w prosty sposób usunąć na stałe.

W porównaniu do wcześniejszej metody permanentnego usuwania włosów, czyli elektrolizy, laser jest sporym udogodnieniem. Przede wszystkim to zabieg bezbolesny, a wcześniej nieprzyjemne uczucie było obecne przy każdym usuwanym włosku. Dodatkowo każdy włos uznawany za zbędny trzeba było osobno usuwać, a i tak zabieg najczęściej trzeba było kilkukrotnie powtarzać. Laser sprawdza się pod tym kątem zdecydowanie lepiej i nic dziwnego, że rośnie jego znaczenie dla medycyny estetycznej.

Przede wszystkim laser jest nieinwazyjny i w pełni bezpieczny dla organizmu. Nie tylko nie odczuwa się wcześniej wspomnianego bólu, ale nie ma w zasadzie szans na żadne dodatkowe powikłania. Może powstać jedynie małe zaczerwienienie w miejscach poddawanych działaniu lasera, które powinno zniknąć po kilku dniach od zabiegu. Jednocześnie wszystko dzieje się wręcz błyskawicznie – w zależności od używanego lasera i miejsca poddawanego zabiegowi, może to być od kilku minut do około trzech godzin. To relatywnie krótki czas, biorąc pod uwagę korzyści i wygodę płynącą z pozbycia się zbędnego owłosienia na stałe.

W przypadku lasera problemem jest jednak usuwanie jasnych włosów. Najlepiej działa on na te, które mają dużą zawartość melaniny np. czarne czy brązowe. Dla blond czy siwych włosów wiązka lasera niekoniecznie się sprawdzi, nawet jeśli zabieg powtórzy się kilkukrotnie.

Nie zmienia to faktu, że laser jest obecnie najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na trwałe usuwanie zbędnego owłosienia. Jednocześnie cena zabiegu nie jest zbyt wygórowana i zależy od miejsca usuwania włosów. Połączenie jego wszystkich zalet powoduje, że to wykorzystanie lasera staje się najpopularniejszą metodą permanentnej depilacji.