Jak przygotować skórę do zabiegu depilacji laserowej?

Wiele kobiet decyduje się na zabieg depilacji laserowej z powodu różnych czynników: podrażnień po tradycyjnym sposobie golenia, a także depilacji za pomocą ciepłego wosku, uczulenia na kremy do depilacji lub po prostu wygodę. Depilacja laserowa jest bezbolesna i zapewnia długotrwały efekt, dlatego staje się coraz bardziej popularna. Szybkość zabiegu i jego delikatność zachęcają coraz więcej kobiet zniechęconych tradycyjnym goleniem i jego efektami ubocznymi – wrastającymi włoskami czy uporczywymi krostkami. Skuteczność depilacji laserowej, prócz profesjonalnej obsługi i najwyższej jakości sprzętu, warunkuje również przygotowanie skóry do zabiegu, jak i jej pielęgnacja w późniejszym czasie.

Jak przygotować skórę do zabiegu depilacji laserowej?

Jeśli przygotowujesz się do zabiegu depilacji laserowej, musisz przestrzegać kilku zasad i zaleceń, które pozwolą na zwiększenie efektywności samej depilacji, ale także zapewnią ci odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że włoski należy zgolić najwcześniej dobę przed zabiegiem (nie należy ich wyrywać pęsetą czy usuwać za pomocą wosku, bowiem laser nie będzie mógł zniszczyć skupisk melatoniny). Z podobnych powodów przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania skóry (zarówno w sposób naturalny, jak i sztuczny – solarium i balsamy brązujące), ze względu na skumulowanie się melaniny w skórze. Jeśli zastosowało się samoopalacz, należy odczekać z zabiegiem do ustąpienia efektu brązowej skóry. Na pół roku przed depilacją laserową należy przestać przyjmować retinoidy doustnie, a trzy tygodnie przed depilacją należy również zrezygnować z kremów zawierających retinoidy. Ponadto na dwa tygodnie przed zabiegiem należy przestać stosować leki fotouczulające (w tym z zawartością dziurawca czy nagietka).

Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Po depilacji laserowej mogą na skórze występować delikatne podrażnienia, utrzymujące się maksymalnie do 2-3 dni po zabiegu. W tym okresie nie należy stosować preparatów z zawartością alkoholu (antyperspirantów, toników, wcierek) czy kwasów, które dodatkowo mogą zaognić wydepilowane miejsce. Należy również wystrzegać się długich kąpieli w gorącej wodzie, korzystania z sauny czy basenu, a także nie można się opalać (w sposób sztuczny i naturalny).