Laserowa depilacja twarzy

Nadmierne owłosienie na twarzy nie jest problemem medycznym czy objawem choroby. Dla wielu osób jednak jego posiadanie ma znaczny wpływ na jakość życia i jest przyczyną kiepskiego samopoczucia. Z tym problemem boryka się wiele kobiet. Niechciane owłosienie pojawia się przede wszystkim na brodzie i nad górną wargą. Związane jest to zwykle z nadmierną produkcją androgenów. Pacjentki decydujące się na zabieg laserowej depilacji twarzy przyznają, że owłosienie w tych okolicach jest dla nich kłopotliwe. Laserowa depilacja twarzy jest zdecydowanie najskuteczniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia. Zabieg jest bezbolesny, szybki i co najważniejsze, daje trwałe efekty.

Zabieg ten przeznaczony jest przede wszystkim dla wszystkich tych, którzy mają już dość klasycznych metod usuwania owłosienia i chcą poprawić jakość swojego życia. Wprawdzie jest to zabieg stosunkowo drogi i wymaga przeprowadzenia kilku serii, ale daje długotrwałe efekty. To od pacjenta zależy jaki obszar twarzy zostanie poddany depilacji.

Zabieg zwykle trzeba powtórzyć kilkakrotnie w celu uzyskania zadowalających efektów. Najczęściej przeprowadza się od 3 do 6 sesji w zależności od grubości włosów, ich koloru oraz ilości melaniny. Między sesjami zalecana jest trwająca 4-6 tygodni przerwa. Ponadto przed zabiegiem obowiązkowo trzeba przejść konsultację kwalifikującą. Podczas jej trwania specjalista bada stan skóry i rodzaj włosów pacjenta. Najważniejsze przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu to m.in. nowotwór, znamiona, mocna opalenizna, ciąża, jasne włosy (blond, rude i siwe) oraz zażywanie niektórych leków.

Warto wiedzieć również,  że na co najmniej miesiąc przed terminem zabiegu nie można wyrywać włosków pęsetą oraz stosować wosku. Zalecane jest natomiast tradycyjne golenie. W tym czasie nie wolno także stosować maści i kremów zawierających witaminy C i A. Po zabiegu pojawić się może zaczerwienienie i obrzęk. O twarz trzeba przez jakiś czas dbać stosując do jej mycia jedynie wodę lub mleczko bezalkoholowe.