Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg?

Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg?

Większość współczesnych kobiet uważa, że owłosienie ciała jest rzeczą niepożądaną i szukają sposobów, żeby się go pozbyć. Można golić całe ciało, czy usuwać włoski woskiem, jednak większość tych metod daje krótkotrwały efekt i zabiegi trzeba, rzadziej lub częściej, powtarzać. Idealnym rozwiązaniem tej sytuacji jest depilacja laserowa, która w ostatnich czasach zyskuje coraz większą popularność. Jak wygląda prawidłowo przeprowadzona depilacja laserowa?

 

Przygotowanie do zabiegu

Odpowiednie przygotowanie się do zabiegu pozwoli nam zwiększyć jego skuteczność i zredukować ilość potrzebnych sesji w gabinecie kosmetycznym. Kilka tygodni przed depilacją należy zaprzestać opalania się (w tym także korzystania z solarium oraz samoopalaczy w kremie) oraz zrezygnować z innych metod usuwania owłosienia. Ważne jest także, żeby odstawić wszelkie maści zawierające retinoidy, tyczy się to również kuracji związanych z doustnym przyjmowaniem tych środków. Specjalista wykonujący zabieg musi przeprowadzić z nami wywiad, żeby być pewnym braku przeciwwskazań co do możliwości jego bezpiecznej realizacji.

 

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Przed przystąpieniem do zabiegu należy, za pomocą próbnego naświetlenia, sprawdzić, jak nasza skóra reaguje na promieniowanie świetlne. Jeżeli próba wypadnie pomyślnie, można przystąpić do realizacji procedury usuwania owłosienia. Sam zabieg polega na zniszczeniu mieszków włosowych, a konkretnie znajdującej się w nich substancji organicznej, zwanej melaniną. Pod wpływem skoncentrowanej wiązki światła ulega ona rozpadowi, przez co włosy w tym miejscu nie będą już rosły. Jednak działanie lasera jest skuteczne jedynie w przypadku w pełni wykształconych mieszków włosowych. Te, które w momencie zabiegu znajdują się w fazie wzrostu, lub z których wyrastają włosy różniące się barwą czy grubością od dominującego odcienia, mogą nie zostać zniszczone. Dlatego zabieg trzeba powtarzać kilkukrotnie, w pierwszym okresie po zabiegu właściwym raz w miesiącu, potem raz do roku.

 

Czy trzeba specjalnie dbać o skórę po zabiegu?

Po każdym zabiegu należy bezwzględnie unikać opalania się. Jeżeli zachodzi konieczność przebywania na słońcu, należy stosować na depilowane miejsca kremy z filtrem o bardzo wysokim faktorze, tak zwane blokery nie będą przesadą. Jednak gdy stwierdzimy, że nasza skóra doszła już do siebie, to możemy bez ograniczeń cieszyć się gładkim ciałem.