Depilacja laserowa dla mężczyzn

W obecnych czasach coraz większy odsetek mężczyzn pozbywa się owłosienia z różnych obszarów swojego ciała. Najczęściej spotykaną metodą depilacji jest zwykła maszynka. Jest to rozwiązanie bardzo dobre, ale tylko na krótszą metę, ponieważ aby utrzymać gładką i pozbawioną zbędnych włosów skórę trzeba tę czynność powtarzać przynajmniej raz w tygodniu. Stanowi to duży problem, ponieważ dokładne ogolenie klatki piersiowej, brzucha, miejsc intymnych i pach zajmie sporo czasu. Nie jest to również takie łatwe, wielu mężczyzn zacina się podczas golenia lub mają problemy z podrażnieniami.

Te wszystkie rzeczy spowodowały, że wielu z nich poddało się zabiegowi laserowej depilacji. Metoda ta jest niesamowicie skuteczna i jako jedyna daje trwały efekt. Wydawać by się mogło, że nie jest to tańsza metoda niż depilacja maszynką, woskiem lub kremami, ale w tym wypadku pieniądze wydajemy raz i cieszymy się pięknym, gładkim ciałem.

Aby zabieg depilacji laserowej przyniósł spodziewany efekt należy go powtórzyć kilkukrotnie. Najczęściej powtarza się go co najmniej czterokrotnie co około 5-8 tygodni. Najnowocześniejsze lasery potrafią usunąć nawet do 30% owłosienia po pierwszym zabiegu. Wszystko jest jednak podyktowane indywidualnie, ponieważ jasne włosy usuwa się zdecydowanie trudniej niż ciemne, które zawierają więcej pigmentów. Nie bez znaczenia jest także rodzaj skóry poddawanej depilacji. Przed przystąpieniem do zabiegu należy przyjść na wizytę wstępną, podczas której specjalista sprawdzi i oceni stan naszej skóry oraz wykona próbne usunięcie włosów z małego obszaru. Jeżeli wszystko będzie dobrze można przystąpić do zabiegu.

Jednym z najczęściej spotykanych przeciwwskazań jest świeża opalenizna. Opalanie jest zabronione ok 3 tygodni przed i po zabiegu, ponieważ wiąże się z wysokim ryzykiem uszkodzenia skóry. Po depilacji laserowej należy również unikać przez kilka dni gorących kąpieli oraz basenów. Skóra jest wtedy bardzo wrażliwa i należy stosować się w pełni do zaleceń kosmetologa.