Depilacja bikini laserem

Nie wszystkie metody depilacji można zastosować samodzielnie. Poza popularnymi, raczej doraźnymi, technikami, istnieją takie, których dużo większa skuteczność i trwałość jest okupiona koniecznością wizyty u dermatologa. Nie powinno to jednak nikogo odstraszać, gdyż jest to procedura ukierunkowana na wyeliminowanie niepożądanych następstw takich zabiegów.

Depilacja bikini laserem

Szczególnie w kontekście delikatnej sfery intymnej, etap przygotowania do zabiegu świetlnego ma bardzo duże znaczenie. W pierwszej kolejności należy odbyć konsultację z dermatologiem, który oceni, czy nasza skóra nadaje się do potraktowania jej laserową wiązką. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to wykonana zostanie maleńka próba, której zadaniem jest zaobserwowanie reakcji naszego organizmu na sam zabieg. Brak niepokojących objawów daje zielone światło na przeprowadzenie właściwego zabiegu. Na wskazane rejony naszej skóry kieruje się wiązki światła; w zależności od zastosowanego sprzętu, pacjenci czasami odczuwają lekkie swędzenie lub kłocie; jest to jednak coraz rzadziej spotykana niedogodność. W zależności od wrażliwości naszej skóry, naświetlanie może trwać kilkanaście minut, ale czasem nawet ponad godzinę.

Po zakończonym zabiegu, poddane depilacji fragmenty mogą być objęte niewielkim obrzękiem; zwyczajne kremy powinny dać sobie z nim radę, tym bardziej, że taki stan nie powinien utrzymywać się przez długi czas. Dermatolog na pewno poinstruuje nas o tym, czego po zabiegu należy unikać. W zależności od kliniki, depilacja bikini laserem może być przeprowadzona przy pomocy różnego sprzętu. Jest to spowodowane różnymi metodami naświetlania, spośród których najpopularniejsze jest naświetlanie poprzez proces fotodepilacji oraz specjalnym laserem Nd-Yag.

Ceny takich zabiegów mogą się różnić, zwłaszcza w zależności od miejscowości, w której mieszkamy. Z tego względu najrozsądniej będzie porównać ze sobą ceny i wybrać taką klinikę, w której stosunek ceny do jakości będzie dla nas najbardziej opłacalny.